O halfmoonech

Ačkoliv jsou divoké populace bojovnice pestré nesmírně atraktivní, pozvolným vývojem a přirozenou cestou se tato akvaristická stálice po více jak 100 letech, od dob téměř rituálních zápasů krátkoploutvých samců, vyprofilovala v mnohem honosnější a komerčně zajímavější závojové formy mnoha tvarů i barev. Ne jednomu z nás učarovaly.

Jamie King

Meet the Members! Po delší době přinášíme další chovatelské interview. Tentokráte se členem našeho Splendenspower.cz fóra, odborným poradcem Bettas4all fóra a nadšeným chovatelem metalicky modrých bojovnic Jamie Kingem, posuzovatelem bojovnic na plzeňské výstavě Akvarista Plzeň 2011.

Základní anatomie ryb

Druhová rozmanitost ryb je nesmírná. Z toho vyplívá i značná tvarová i funkční proměnlivost u jednotlivých druhů ryb. Znalost adekvátního pojmenování zevních částí rybího těla je důležitá při čtení, či psaní popisů konkrétních ryb. Snázeji si tak představíme barevnost popisované rybky. Nemálo důležité jsou tyto základy i v našem případě, kdy se věnujeme jen jedinému druhu, a to bojovnici pestré (Betta splendens).

Na návštěvě ve Friedrichshafenu

Veletrh Aqua-Fisch v německém Friedrichshafenu je jednou z největších akvaristických akcí v Evropě. Jeho 20-letá tradice mluví sama za sebe. Do svého nitra láká akvaristickou veřejnost na řadu výstav a doprovodných akcí, které zde pro tento účel zorganizovaly zájmové spolky a komerční firmy. Symbióza obchodníků a hobbistů tak vytváří vynikající prostředí pro zhlédnutí nejnovějších trendů v akvaristice, ale nechybí samozřejmě ani osvědčený inventář zboží a živočichů. Letos jsme byli u toho.

Akvaristika - Stanislav Frank

Ohlédnutí za prací a dílem Stanislava Franka – reprint kapitoly věnované labyrintním a bojovnici pestré z „akvaristické bible č.1“.